Varsity
Date Opponent Location Time Results
 8/27
 Scrimmage Day
vs. Bensalem
vs. Washington
vs. Hatboro Horsham
 Parkwood
(SEPA)
 9:00a
9:50a
10:40a
W 1-0
W  2-0
T 0-0 
 8/30 C. B. South
 C. B. South
 1:00p W 2-0
 9/3
 Camden Catholic
 Maxwell Field
Wildwood, NJ
 10:00a W 2-1
 9/8 St. Joseph Prep
 Lighthouse 7:00p W 3-2 OT
 9/10 Chestnut Hill Academy
 Penn Charter
 4:00p T 2-2
 9/13 Bishop McDevitt
 Bishop McDevitt
 3:45p W 6-1
 9/16 Bonner Prendie
 Lighthouse 7:30p W 4-0
 9/17 Wissahickon Wissahickon 2:00p L 3-0
 9/20 Archbishop Carroll
 UGH 7:15p W 3-0
 9/22 Father Judge
 UGH 7:15p T 1-1
 9/24
 Downingtown East
SENIOR NIGHT
 Lighthouse 7:00p T 1-1
 9/27 Lansdale Catholic
 UGH 7:15p W 2-0
 9/30 Lasalle Lasalle 3:45p T 2-2
 10/1 Central Lighthouse 7:00p W 6-0
 10/4 Cardinal O'Hara
 UGH 7:15p W 2-0
 10/5 William Tennent
 William Tennent
 7:00p W 3-2
 10/7 Conwell Egan
 Lighthouse 7:00p W 4-0
 10/11 Archbishop Wood
 UGH 7:15p T 0-0
 10/14 Archbishop Ryan
 Archbishop Ryan
 7:00p W 1-0
 10/15 Cedar Cliff
 Lighthouse 7:00p T 0-0
 10/21
 PCL Quarterfinal
vs Lansdale Catholic
 Lighthouse 7:00p W 1-0 OT
 10/26
 PCL Semifinal
vs Father Judge
 UGH
 7:45p
 
 W 1-0
 10/29
 PCL Final
vs  Lasalle
South Philly Supersite 5:00p L 2-0
 
 
 
 
JV
 Date Opponent Location Time Results
 8/25 Bensalem Bensalem 1:30p L 1-0
 8/30 C.B. South
 C.B. South
 1:00p L 2-1
 9/8 St. Joseph Prep
 Lighthouse 5:00p  2-1
 9/13 Holy Ghost Prep
 Holy Ghost Prep
 3:45p W 1-0
 9/15 Lasalle
 Bridesburg Rec
 4:30p L 1-0
 9/16 Bonner Prendie
 Lighthouse
 5:30p W 3-0
 9/17 Wissahickon Wissahickon 12:00p L 3-2
 9/20 Archbishop Carroll
 UGH 5:30p W 5-0
 9/22 Father Judge
 UGH 5:30p T 1-1
 9/24 Downingtown East
 Lighthouse 5:00p L 1-0
 9/26 St. Joseph Prep
 Newts 4:00p W 2-1
 9/27 Lansdale Catholic
 UGH 5:30p W 5-0
 10/4 Cardinal O'Hara
 UGH 5:30p W 6-0
 10/5 William Tennent
 William Tennent
 5:30p L 1-0
 10/7 Conwell Egan
 Lighthouse 5:00p W 3-0
 10/10 Bonner Prendie
 Bonner Prendie
 4:00p W 1-0
 10/11 Archbishop Wood
 UGH 5:30p W 2-0
 10/14 Archbishop Ryan
 Archbishop Ryan
 5:00p W 1-0
 10/15 Cedar Cliff
 Lighthouse 5:00p W 5-0
 10/19 Archbishop Wood Archbishop Wood 2:00p W 4-0
 10/20 Lasalle HS Lasalle HS 4:00p L 3-1
 10/21 Archbishop Ryan Lighthouse 5:00pm W 5-0
 
 
 
Freshman
Date Opponent Location Time Results
 9/7 Bensalem Bensalem 3:30p L 2-0
 9/8 St. Joseph Prep
 Lighthouse 5:00p T 2-2
 9/12 Holy Ghost Prep
 Holy Ghost Prep
 3:45p W 2-1
 9/15 Lasalle
 Bridesburg Rec
 6:15p L 4-0
 9/16Council Rock North
 Lighthouse 5:30p L 2-0
 9/17 Wissahickon Wissahickon 12:00p W 2-1
 9/20 Archbishop Carroll
 UGH 4:00p W 8-0
 9/22 Father Judge
 UGH 4:00p W 3-2
 9/24 Holy Ghost Prep
 Lighthouse 5:00p W 4-0
 9/26 St. Joseph Prep
 Newts 5:30p L 2-1
 9/27 Malvern Prep
 UGH 4:00p W 4-3
 10/5 William Tennent
 William Tennent
 4:00p L 3-2
 10/7 Bensalem Lighthouse 5:00p L 2-1
 10/11 Neshaminy
 UGH 3:45p L 4-2
 10/12 Father Judge
 Father Judge
 4:00p L 3-0
 10/14 Archbishop Ryan
 Archbishop Ryan
 3:45p W 2-1
 10/15 Lasalle Lighthouse
 5:00p W 2-1
 10/20 Lasalle HS Lasalle HS 4:00p L 3-1
 10/21 Archbishop Ryan Lighthouse 5:00p 
 
CLOSE