Varsity
 
 Date Opponent Location TimeResults
8/23
 Scrimmage Day
 Parkwood
(SEPA)
 9:00a
 Bensalem W 1-0
Chestnut Hill W 2-0
Hatboro Horsham W 1-0
 8/26 C.B. South
 C.B. South
 3:00p
  W 1-0
 8/30 Truman Wildwood 10:00a W 3-0
 9/4 Conwell Egan
 UGH 7:00p T 1-1
 9/9 Cardinal O'Hara
 UGH 7:15p
               W 2-0
 9/12 Bishop McDevitt
 McDevitt 4:00p W 5-1
 9/13 Freedom Lighthouse 7:00p               W 5-1
 9/15 Archbishop Carroll
 Lighthouse 6:30pW 6-1
 9/17 Father Judge
 UGH 7:15p L 1-0
 9/20
 West Chester East
SENIOR NIGHT
 Lighthouse 7:00p W 1-0
 9/22 Shipley Shipley 4:15p L 2-1 OT
 9/26 St. Joseph Prep
 Lighthouse 7:00p T 1-1
 9/27 Penn Charter
 Lighthouse 7:00p W 2-0
 9/30 Lansdale Catholic
 UGH 7:00p W 1-0
 10/3 Lasalle Lasalle 4:00p T 0-0
 10/7 Archbishop Ryan
 Ryan 7:00p W 1-0
 10/10 Archbishop Wood
 Lighthouse 7:00p L 1-0
 10/13 Bonner/Prendie
 UGH 7:00p W 1-0 2OT
 10/17 Central
 Philly Soccer
 3:45p W 3-0
 10/21
 PLAYOFFS
Quarterfinal vs
Lansdale Catholic
 Lansdale Catholic
 3:00p W 3-0
 10/25
 
PLAYOFFS
Semifinal vs
Lasalle
 
 Archbishop Ryan
 2:00p
 W 2-1
Double OT
 10/28
PCL FINAL
vs. Archbishop Wood
 Archbishop Ryan
 6:30p L 1-0 Double OT
 
 
 
 
 JV
 Date Opponent Location Time Results
 8/21 Bensalem Bensalem 11:00a W 2-1
 8/26 C.B. South
 C. B. South
 3:00p T 1-1
 9/4 Conwell Egan
 UGH 5:00p W 5-1
 9/8 St. Joseph Prep
 Newt's 4:00p T 2-2
 9/9 Cardinal O'Hara
 UGH 5:30p W 6-0
 9/13 Freedom Lighthouse 5:00p W 4-1
 9/15 Archbishop Carroll
 Lighthouse 4:30p W  6-0
 9/17 Father Judge
 UGH 5:30p W 3-2
 9/20 West Chester East
 Lighthouse 5:00p W 3-0
 9/22 Shipley Shipley 4:15p W 5-0
 9/23 Archbishop Wood
 Archbishop Wood
 4:00p W 1-0
 9/24 Archbishop Ryan
 PSC 4:00p W 2-0
 9/26 St. Joseph Prep
 Lighthouse 5:00p W 1-0
 9/27 Penn Charter
 Lighthouse 5:00p W 3-0
 9/29 Lasalle
 Newt's 4:30p L 2-1
 9/30 Lansdale Catholic
 PSC 3:45p W 6-0
 10/3 Lasalle Lasalle 4:00p T 1-1
 10/4 Holy Ghost Prep
 YMS 5:15p W 2-1
 10/6 Archbishop Wood
 Newt's 4:30p W 2-1
 10/7 Archbishop Ryan
 Ryan 5:00p W 3-1
 10/13 Bonner/Prendie
 UGH 5:30p W 8-2
 10/16 Bonner/Prendie
 Bonner/Prendie 4:00p W 6-1
 
 
 
Freshman
 Date Opponent Location Time Results
 9/4 Holy Ghost Prep
 Holy Ghost Prep
 3:45p W 3-0
 9/8 St. Joseph Prep
 Newt's 5:30p L 3-1
 9/9 Cardinal O'Hara
 UGH 4:00p W 1-0
 9/11 Father Judge
 Father Judge
 4:00p T 1-1
 9/17 Father Judge
 UGH 4:00p L 3-2
 9/18 Council Rock North
 PSC 3:45p L 5-1
 9/20 West Chester East
 Lighthouse 5:00p W 5-2
 9/24 Archbishop Ryan
 PSC 4:00p W 2-0
 9/26 St. Joseph Prep
 Lighthouse 5:00p L 4-3
 9/27 Holy Ghost Prep
 Lighthouse 5:00p W 5-1
 9/29 Lasalle Newt's 6:15p L 3-1
 10/3 Bonner/Prendie
 Bonner/Prendie 4:00p W 1-0
 10/4 Holy Ghost Prep
 YMS 4:00p W 3-0
 10/6 Archbishop Ryan
 Newt's 6:15p L 3-0
 10/7 Archbishop Ryan
 Ryan 3:45p W 2-0
 10/8 Cardinal O'Hara
 O'Hara 4:00p W 8-1
 10/13 Bonner/Prendie
 UGH 4:00p W 4-0
 10/16 Lasalle Lasalle 4:00p L 2-1
 
CLOSE